Slovan vzdoroval, hrál výborně, ale třetí třetina rozhodla

17.03.2017 10:46

Slovan Louny v prvním utkání kvalifikace přivítal na domácím ledě tým HC JUNIOR MĚLNÍK.

HC Slovan Louny - HC Junior Mělník

Datum utkání: 1.kolo kvalifikace o II.NHL, středa 15.3.2017, 18:00
ranky a nahrávky:
17. Prokeš (Kousek), 28. Salač (Kousek), 34. Růžek (Vavrica, Hloucha), 55. Kousek (Prokeš, Dittrich) - 10. Šícha (Chvátal), 13. Příhoda (Nesládek, Litera), 28. D.Havel (Šícha), 43. Příhoda (Šubrt, Šícha), 51. Heran (D.Havel, Litera), 52. T.Havel (Vernek, Příhoda), 54. Kratochvíl (Vernek), 58. Novotný (Šubrt, Příhoda), 59. T.Havel (Kratochvíl).

Rozhodčí: Vokřál - Schopf, Ovsík
Vyloučení: 8:6, navíc D.Havel (M) 10 min.os.trest, Cicvárek (M) 5+OK, neproměněné trestné střílení (M).
Využití: 2:5  V oslabení: 0:0  Střely na branku: 37:51  Vhazování : 40:36

Diváci: 200. Průběh utkání: 0:2,1:2,1:3,3:3,3:7,4:7,4:9.

T.Charvát - Hloucha, Vavrica, Gebelt, Prokeš, Kolčava, Szakal - Šedivý, Růžek, Veselák - Dittrich, Kousek, Salač - Červíček, Derfler, Csonka.

HC Junior Mělník:
Vokurka - Nesládek, Prejza, Kubica, Pokorný, Cicvárek, Chvátal - Příhoda, Šubrt, Litera - Vernek, Novotný, T.Havel - Šícha, Kratochvíl, D.Havel - Heran, Kotek.

Slovan byl výborný pouze dvě periody. Co se stalo ?

Slovan zaslouženě po vítězném finále postoupil do kvalifikačních bojů o druhou ligu. První utkání v této nadstavbě čekalo lounské na svém domácím stadionu proti loňskému finalistovi HC Junior Mělník, který v poslední fázi prohrál s David Servisem z Českých Budějovic.

Kdo se obával, že Slovan nebude stačit, musel být mile překvapen.

První třetina přinesla „oťukávání“ obou mančaftů. Opravdu, prvních pár střel bylo na prověření brankářů obou týmů. Jak již bylo zmíněno před utkáním, v brance Loun dostal zelenou Tomáš Charvát, který vystřídal po zápasové šňůře Dorna, který odchytal celé play-off. A pojďme se shodnout na tom, že pokud se Slovan dostal v posledních zápasech do úzkých, vždy je brankáři podrželi. Nejinak tomu bylo i v neděli. Charvát předvedl několik výborných zákroků a výsledek bohužel neodpovídá výkonu Tomáše v tomto utkání.

Zpět ale ke hře, skóre otevřel mělnický útočník Šícha v desáté minutě první periody a mohlo se zdát, že Mělník bude silnějším týmem. Když v 13.miutě ještě přidal branku Příhoda, stav 0:2 si asi málokdo představoval jako dobrý začátek. Slovan bojoval, ale bohužel je znát délka sezony a počet odehraných zápasů – hráči nestíhali bruslit s mělnickými útočníky.

Štěstí ke konci třetiny stálo na straně lounských a tak nahození Prokeše, které mířilo kamkoliv jen ne do branky, opravdu v síti skončilo.

Slovanu tato branka dodala sebevědomí a zvedla domácí tým do další třetiny. „Upřímně musím říci, že jsem v první třetině viděl v lounských hráčích určitý respekt ze soupeře“ dodal jeden z lounských fanoušků. Mělník toto také ztrestal třetím gólem, když se trefil Havel. - 1:3

Pak ovšem přišly dvě šance, které proměnil nejdříve Salač a poté Růžek a bylo vyrovnáno – 3:3. Druhá třetina nabídla asi nejlepší hokej této sezony, protože se hrálo nahoru-dolů, jediná slabina Mělníka byla v brankáři, který si nebyl svými zákroky úplně jistý. Převážně útočníci první lounské letky si tohoto faktu byli vědomi a odstřelovali Vokurku ze všech stran.

Ve druhé části zápasu je také potřeba vyzdvihnout T.Charváta a chycené trestné střílení, které nařídil rozhodčí Vokřál, po faulu Derflera. Bohužel se opět potvrdilo, že rozhodčí v této sezoně nezažívají dobré časy.

Na opačné straně se také mohl vytáhnout Csonka, který měl celkem dvakrát možnost v samostatném úniku překonat Vokurku, ovšem neúspěšně. Převážně druhý samostatný únik, po skvělé nahrávce Szakala si říkal o gól, ale Csonka prostě neměl střelecký den.

No a co se stalo ve třetí třetině je a myslím, že bude záhadou. Slovan inkasoval ve 43. minutě nešťastnou tečí a Mělník vedl 3:4, jenže pak přišel faul na Salače a Louny mohli 5 minut dobývat mělnickou klec. Jenže jak jsem již jednou zmiňoval, rozhodčí prostě nezvládl tento zápas a po nesmyslném vyloučení Šedivého poslal šance Loun k nulovému bodu.

Poté ještě fauloval Růžek a tím Slovan „ukončil“ skvělý výkon. Brankostroj Mělníka se rozjel a zastavil se až na čísle devět. A to ještě nutno podotknout, že Charvát několik vyložených šancí pochytal.

Škoda, že Slovan z nepochopitelných důvodů v závěru třetí třetiny odpadl, protože se ukázalo, že můžeme hrát s týmy v kvalifikaci vyrovnaně, dokonce i v určitých chvílích dokážeme soupeře přehrávat, tlačit a donutit je tak k chybám, které poté nesou šanci na gól.

Fakt, že se Slovan ukázal v dobrém světle, na facebooku potvrdil i mělnický fanoušek Daniel Pospíšil, který napsal : „ Jako fanoušek soupeře vám musím složit poklonu za včerejší výkon. Myslím,  že ani náš brankář nečekal, že si tolik zachytá. Troufnu si dokonce říci, že tolik střel v jednom zápase proti nám v téhle sezóně snad ani nikdo nevyslal.“

Za týden, 22.3.2017 přivítáme v nezvyklém čase od 19:00h druhého soupeře v kvalifikaci a tím je HC Rodos Dvůr Králové nad Labem. Budeme samozřejmě rádi, pokud nás v posledním zápase letošní sezony přijdete podpořit, protože šance uspět není nereálná.

Sportu zdar a hokeji zvláště, ve středu na modré !