Utkání plné zvratů a emocí skončilo nerozhodně

29.03.2015 20:20
K poslednímu utkání letošní sezony nastoupil Slovan proti Žižkovu. Slovan během dvouletého působení v pražském přeboru dosud nad Žižkovem pokaždé vyhrál, tentokrát se obě mužstva odnesla bod za remízu.

Po úvodním vhazování se domácí hokejisté rychle zabydleli v obranném pásmu Žižkova a vytvořili si několik slibných šancí, ale byl to hostující tým, kterému se podařilo skórovat. V obranném pásmu se puku zmocnil Straka, projel celé hřiště a střelou přes obránce překvapil domácího Charváta v brance. To byla pro domácí velice studená sprcha a klid na hokejky Slovanu přinesl až v 6.minutě Růžek, který v přesilové hře prokličkoval okolo bránících hráčů Žižkova a pohrál si i s brankářem Krásným. Další branku přinesl až konec úvodní třetiny, leč příležitosti měli obě strany. V 19.minutě stál na správném místě Mistoler a zvyšoval na 2:1. V posledních vteřinách Slovan zbytečně poskytl Žižkovu dvojnásobnou přesilovku, kterou tři sekundy před koncem proměnil Orság.
Ve druhé třetině pokračovala hra plná nepřesností, zákroků na hranici pravidel, ale i pohledných akcí. Po spolupráci Prýgla s Černým šli ve 25. minutě do vedení opět hosté. Ve 33. minutě pohrdl možností vyrovnat z trestné lavice jedoucí Hloucha, který ale puk opět vybojoval, za brankou ho poslal na volného Mistolera, kterému se podařilo z velkého úhlu skórovat. O tři minuty později se Slovan dostal po druhé v zápase do vedení, když střelu Dittricha tečoval Růžek. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 4:3.
Domácí měli řadu příležitostí na zvýšení skóre, jmenovitě Růžek, Červíček nebo Prokeš, ale byli to hosté, kteří v 47. minutě proměnili již druhou přesilovku. O minutu později dokonce mohli otočit vývoj útkání, ale v trestném střílení nevyzrál hostující Čvančara na připraveného Charváta. V závěru zápasu měla obě mužstva možnost získat vítězství na svou stranu, ale brankáři již za svá záda nepustili jediný puk a oba soupeři si v posledním utkání připsali po jednom bodu za remízu.

Filip Suchý

HC Slovan Louny - SK Žižkov Praha
4:4

(2:2,2:1,0:1)

Datum utkání: 28.kolo (10.kolo skupiny o umístění), neděle 29.3.2015, 17:00
B
ranky a nahrávky: 6. Růžek, 19. Mistoler (M.Dittrich, Veselák), 33. Mistoler (Hloucha), 36. Růžek (M.Dittrich, Srb) - 1. Straka (Orság), 20. Orság (Straka), 25. Prýgl (Černý), 47. Straka (Kašpar, Krupka).
Rozhodčí: Místecký - Biedermann, Ptáček.
Vyloučení: 10:8 + neproměněné TS (Ž). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:35.