HC Slovan Louny

Příští zápas

První přípravný zápas dorostenci zvládli

Dorost Slovanu porazil Bílinu 4:3

V sobotu 14. 8. nastoupil dorost Slovanu Louny ke svému prvnímu přátelskému zápasu v rámci přípravy na sezónu 2021/22. Soupeřem nám byl tradiční rival z Bíliny. Nastoupili jsme s téměř kompletními třemi pětkami a s Fridrichem v brance. Druhý člen našeho brankářského dua, Tarant, se bohužel na posledním tréninku zranil a nebude k dispozici minimálně dalších 6 týdnů.

Do zápasu jsme vstoupili jako uragán a hned ve druhé minutě Stanko otevřel skóre. Celou třetinu jsme soupeře nepustili do vážnější šance. Když už jsme se chystali do kabiny, tak opět přišla na řadu chvilková nepozornost a dvacet sekund před hvizdem jsme dostali vyrovnávací gól.

Do druhé třetiny bohužel nastoupilo úplně jiné mužstvo. Hráči přestali bruslit, nedrželi si svoje posty a z hokeje se stala bramboračka. Toho soupeř dokázal využít a ve dvacáté třetí minutě, při hře 4 na 4, šel do vedení. Trenéři provedli několik změn v sestavě a postupně se hra začala zlepšovat. Odměnou byl vyrovnávací gól Podaného ve dvacáté osmé minutě. Branka byla o to cennější, neboť jsme ji dosáhli v oslabení 4:5. Nakonec jsme se dočkali i vedoucího gólu. Stejně tak jako soupeř jsme dokázali několik sekund před koncem druhé třetiny vyrovnat Götzlem. Tentokrát se jednalo o bleskové využití přesilovky 5:4.

Do třetí třetiny jsme tedy šli za vedení 3:2 a věřili si, že si vítězství již pohlídáme. Hra se v této třetině přelévala z jedné strany hřiště na druhou a optickou převahu vyjádřenou i poměrem střel si vytvářela Bílina. V polovině třetiny dokázala i díky tomu skóre vyrovnat. Následovalo několik velkých šancích na obou stranách. Tu největší měl soupeř, když se při vlastním oslabení řítil na Fridricha osamocený bílinský útočník. V této chvíli ochránce naší svatyně vytáhl zákrok dne a rychlou lapačkou zneškodnil tuto tutovku. Opět se potvrdilo otřepané: "Nedáš, dostaneš." A kdo jiný, než muž posledních vteřin Götzl u toho nemohl chybět. 40 vteřin před koncem zápasu a při našem oslabení a vsítil vítězný gól.

Vzhledem k začátku sezóny hra byla neurovnaná, ale mužstvo ukázalo svůj potenciál. Určitě musíme vyzdvihnout, že kluci bojovali a dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasu. Dva góly v oslabení se také počítají. Fridrich v brance mužstvo v rozhodujících chvílích podržel a nemluvě o výkonu hráčů ročníku 2007, kteří potvrdili, že mají výkonnost, no to, aby stabilně hráli dorosteneckou soutěž.

HC Slovan Louny U17 : HC Draci Bílina U17 - 4:3 (1:1; 2:1; 1:1)

Sestava: Fridrich; Bechyně, Kopelent, Lochovský, David, Vyšata; Götzl, Podaný, Budiač, Frolík, Stanko, Holý, Benešovský, Kurucz, Abashin

Branky: 2 Stanko, 28 Podaný, 40 a 60 Götzl

Střely na branku: 21:27