Zimní stadion Louny

Adresa:     Městský zimní stadion, Cukrovarská zahrada 480, Louny 44 001

Telefon:     +420 415 652 321

Kapacita:  2500 míst, všechna místa k stání.

www stránky zimního stadionu

Popis stadionu:

Do r.1964 se hokej v Lounech hrál na přírodním ledě,  kluziště bylo vždy v zimě vybudováno na Letním cvičišti. Na počátku 60-tých let přivezl Ing.Miroslav Šubrt, rodák z nedalekého Vlčího u Loun, dlouholetý místopředseda LIHG, ze své cesty do Kanady, podklady pro stavbu umělé ledové plochy s využitím polyetylenových trubek.

V Lounech našel pochopení a v letech 1960-64 byl, převážně brigádnickou pomocí hokejových nadšenců, vybudován odkrytý zimní stadion s umělou ledovou plochou, který byl slavnostně uveden do provozu 2.ledna 1965. Použitou technikou (tj. vytvoření plochy, na které jsou položeny polyetylenové trubky pouze v písku) byly Louny vůbec prvním zimním stadionem nejen v rámci  tehdejšího Československa, ale v celé střední Evropě.

Tento způsob se plně osvědčil a po Lounech pak následovala další města jako např. Lovosice, Soběslav atd. K zastřešení lounského zimního stadionu došlo až v letech 1983-85. Také jeho střecha je určitou kuriozitou, protože hlavní střešní nosníky jsou tvořeny z nosníků rozebraného tramvajového mostu přes Vltavu v Praze-Tróji.

V r.1997 byla provedena rekonstrukce původní plochy, současná je z leštěného betonu a je jí možno využívat i pro míčové hry a také pro hokej na kolečkových bruslích (tzv.in line hokej).

Základní údaje:

Technologie chlazení: nepřímý odpar, chladící medium solanka (čpavková voda)

Chladící kompresory: ČKD, typ VN 400

Osvětlení haly: 99 ks svítidel á 400 W

Časomíra: NISASPORT

Kapacita hlediště: 2500  osob (pouze ke stání)

Posledních 30 dnů: 1333 | Posledních 7 dnů: 190 | Poslední den: 17