Příští zápas

Dorost padl v Děčíně

První mistrovské utkání dorost Slovanu prohrál v Děčíně 8:3

HC Děčín U17 : HC Slovan Louny 8:3 (2:2; 0:3; 1:3)

V sobotu 11. 9. zavítal dorost Slovanu na led Děčína ke svému prvnímu mistrovskému utkání v sezóně 2021/22. Bohužel první ostrý test nám nevyšel. Sice se nám opět podařil vstup do utkání a již v 5. minutě otevřel skóre Götzl po přihrávce Budiače, ale hned po 24 sekundách bylo vyrovnáno. Rovnou ze středového kruhu doslova nakráčel mezi kruhy Švejcar a neomylně zavěsil. Naši hráči se nenechali rozhodit a po čtyřech minutách jsme opět vedli. Budiač poslal další ze svých nezištných pasů a tentokrát síť za Kovářem rozvlnil Podaný. Celou první třetinu jsme měli pod kontrolou, avšak opětovná chvilková nesoustředěnost pomohla Švejcarovi ke druhému gólu. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Do druhé třetiny naši borci nastoupili s pocitem, že soupeř se porazí sám. Děčín byl jiného názoru. Do třetiny vlétl téměř 2 minutovým zámkem. Naši hráči si ale varování k srdci nevzali a po dalších chaosu v naší obranné třetině jsme inkasovali z hole Vegnera. Po dvou dalších gólech během 28. a 29. minuty, které vstřelili Hruška a Kolář, trenéři stáhli sestavu na dvě pětky. Hra se pomalu vyrovnala a dokonce jsme si vypracovali několik šancí. Problémem našich útočník je trefit branku, a díku tomu jsme nakonec zaznamenali žalostné dvě střely mezi tři tyče. Ještěže Krátký předvedl několik skvělých zákroků a soupeře jsme měli pořád na dostřel.

Plán na třetí třetinu byl jasný. Co nejrychleji skórovat, a pak se pokusit zápas dostat alespoň do nájezdů. První část se povedla, ve druhé minutě posledního dějství snížil Benešovský, jak jinak, po skvělé přihrávce Budiače. Radost nám vydržela pouhých 5 minut, kdy opět skóroval Hruška. Definitivní tečku za nepovedeným utkáním udělal Švarc dvěma zásahy v rozmezí 48 sekund při vyloučení Slavíčkové respektive Götzla a ustanovil nelichotivé skóre 3:8.

Hanuš Petržílka: Do utkání jsme šli s vědomím, že nás čeká těžký soupeř a pouze hrou na hranici našeho maxima můžeme uhrát dobrý výsledek. Nasazení nám bohužel vydrželo pouze první třetinu. Pak kluci přestali bruslit a na naši bránu se valil jeden útok za druhým. Nemluvě o naší impotenci v útoku. Můžeme ještě děkovat Krátkému, že jsme nakonec nedostali desítku. Musíme na sobě tvrdě pracovat, pokud chceme hrát v soutěži důstojnou roli.