Juniorka na Kladně

26.09.2020 19:51

V pátek 26.9.2020 vyjela juniorka do Kladna idehrát svůj zápas proti HC PZ Kladno... (více)

V pátek 26. 9. naši junioři zavítali do města uhlí a ocele. Naším soupeřem byl tým Pracovních záloh Kladno. Zápas se měl původně hrát v malé hale bez diváků, ale tlak hokeje chtivých fanoušků slavil úspěch, a tak jsme se nakonec potkali na ledě ČEZ Arény. Orouškovaní diváci byli zvědaví, zdali PZ naplní roli favorita, nebo Slovan překvapí velkého favorita na účast v kvalifikaci pro Juniorskou extraligu. Na rozdíl od zápasu s Litoměřicemi jsme měli k dispozici kompletní soupisku. Do brány se postavil opět Bubeník, záda mu kryl Petržílka. Začali jsme s osmi útočníky a 5 obránci. Taktika pro zápas se od minulého zápasu nezměnila. Byla založena na důsledném bránění středního pásma a apelem na zodpovědnost každého jednotlivce. Soupeř poskládal kompletní tři pětky a do brány vyslal dorostence Porta. Zajímavostí soupeřovy sestavy je 23 letá bývalá účastnice MS žen Bukolská. Zápas začal očekávaným náporem domácích, ale naši borci se nenechali vyvést z míry a navíc všechny soupeřovy pokusy pochytal spolehlivý Bubeník. V šesté minutě se nám naskytla příležitost vymanit se z tlaku a dostat soupeře do úzkých, díky faulu právě Kateřiny Bukolské. Přestože ve čtyřech, kladenští útočnici agresívním napadáním dostali pod tlak Lochovského, který ztratil puk a nabídnutou příležitost Darsa využil. V dalším průběhu se hra vyrovnala a zvláště Hynkovi se dařilo nebezpečně pronikat do soupeřova obranného pásma. Bohužel nás trápí neschopnost trefovat zařízení. Ačkoliv Port nepůsobil zrovna jistým dojmem, střely odrážející se od plexiskla ho nijak zvláště nemusely znervózňovat. Pak přišla 16. minuta, další zbytečná individuální chyba a soupeř Miškou odskočil na dvoubrankové vedení. Tento stav svítil na kostce i při našem odchodu do kabin. Do druhé třetiny jsme provedli několik změn s cílem podpořit útok a na úvodní vhazování jsme poslali Čonkovu formaci, které byla v zápise vedena jako druhá. Bohužel soupeř po vyhraném vhazování zamkl naše bruslaře do obranného pásma z kterého jsme se sice po 40 vteřinách dostali, ale jen za cenu dalšího vhazování ve středním pásmu a změnou stavu na 0:3. To samé se nám přihodilo s Litoměřicemi. I z hlediska statistik, druhé třetiny máme nejslabší. Nakonec jsme inkasovali ještě třikrát a všechny góly měly stejného jmenovatele. Zmatek v obranném pásmu, nedodržení základních hokejových činnosti a neschopnost udělat krok navíc, když je to potřeba. Paradoxně se nám ovšem  podařilo vsítit gól korigující stav na 1:5. Při jednom s raritních průniků před Portovu klec dostal Čonka milimetrový pas od Kopelenta a utěšenou střelou zaskočil v 29. minutě zkoprnělého gólmana. Byla to naše první, a na dlouhou dobu, i poslední střela v této třetině. Nakonec se počet našich projektilů mezi tři tyče zastavil na úctyhodných 4. Po dvou třetinách byl tedy stav 1:6 a zbývalo poslední dějství, kde hlavním cílem bylo skóre zkorigovat a zápas dohrát se ctí. Hned na začátku třetiny jsme opět propadli v činnosti zvané přesilovka a Špaldoň vsítil v oslabení sedmý gól. Hra se postupně vyrovnala a poklidné tempo narušilo jen několik velmi nesportovních zákroků soupeře, které vzhledem k vývoji zápasu postrádaly jakýkoliv smysl. Zápas se pomalu sunul do své poslední šestiny, kdy přišel zkrat a během 8 sekund jsme dvakrát inkasovali, což už bylo moc i na stoického Bubeníka, který odjel na střídačku a přepustil místo Petržílkovi. Jeho jediným úkolem bylo v následujících 8 minutách nedopustit potupnou desítku. Změna na postu brankáře přinesla impuls, kluci začali daleko lépe bránit a velmi mu pomohli, aby se tento cíl dařilo plnit. Asi nejlepší obranný zákrok předvedl Kašpar, jenž dojel přes celé hřiště kladenského forvarda, který se osamocený řítil na našeho gólmana. Na kruzích mu čistě sebral puk, a následně ještě založil protiútok. Ostatní střely a šance pochytal náš gólman. Necelé dvě minuty před koncem zápasu jsme hráli další přesilovku. Po vzorovém založení útoku jsme se dostali do přečíslení Kašparem, který přesně trefil volné místo nad Portovou vyrážečkou. Do konce zbývalo 70 vteřin a všichni věřili, že potupná desítka nepadne. V čase 59:25 došlo k dalšímu black outu soupeřova hráče, když Špaldoň poslal k zemi Čonku k zemi ranou do zátylku po odpískání. To nevydržel Kopelent, který ač o dvě hlavy menší skočil viníkovi na záda a povalil ho na led. Extempore obou hráčů pak rozhodčí odměnil 5 minutami a osobním trestem do konce zápasu. Zbývalo tak již odehrát pouze zbývajících 35 vteřin a v klidu odjet domů. Místo taktického dohrání, navzdory zkušenosti s předchozího zápasu, jsme lehkomyslně ztratili v útočném pásmu kotouč. Rozjetí útočnici z našeho brance udělali solný sloup a šanci dva na nikoho bez problému proměnili. Čas se zastavil na 00:04 a devítka se změnila v ponižující desítku. Stejně jako v případě Litoměřic, ani tady jsme ale nebyli soupeřem na dvojciferný příděl. Zápas jsme si prohráli sami individuálními chybami, neschopností dostat soupeřova brankáře pod tlak a laxním přístupem některých hráčů, od kterých bychom naopak očekávali, že budou vzorem pro ostatní.

HC PZ Kladno – HC Slovan Louny 10 : 2 (2:0; 4 : 1; 4 : 1)

Počet střel na branku 62 : 24

Úspěšnost brankářů: Port 91,7%; Bubeník 83%; Petržílka 88,9%

Úspěšnost na buly: 41,2%