Juniorka v Bílině

30.08.2020 07:31

V sobotu 29. 8. nastoupili Junioři Slovanu k dalšímu přípravnému zápasu tentokrát proti Bílině. Oproti předchozímu zápasu došlo k několika změnám. Od začátku nastoupil Petržílka, na měsíční hostování přišel z Litvínov lounský odchovanec Martin Adámek a naše řady rozšířili Martin Götzl a Václav Vimr. Na druhou stranu v naší obraně chyběl Matěj Kastner. Naši hráči vstoupili do zápasu pod vlivem jednoznačného vítězství ve Slaném s pocitem, že se soupeř porazí sám. Ačkoliv Bílina přijela pouze s deseti hráči v poli, naši nestíhali. V první třetině jsme vůbec neohrozili soupeřovu branku, kterou střežila reprezentační brankářka Zdechovská. Bílina nás přestřílela v poměru 15 ku 6. I díky velmi dobrému výkonu Petržílky jsme prohrávali v relativně milosrdném poměru 0:3. Do druhé třetiny jsme přeskupili formace a do branky nastoupil Růžička. Bohužel hned na začátku třetiny jsme po hrubé chybě obrany prohrávali již o 4  góly. Od toho okamžiku jsme začali soupeře přehrávat a postupně jsme snížili až na rozdíl jednoho gólu. Když už se zdálo, že do kabin půjdeme pouze s jednogólovou ztrátou, přišlo další zatmění a 40s před koncem druhé třetiny nechala naše obrana před bezmocným Růžičkou volného hráče, který vsítil gól do šatny. Do třetí třetiny jsme šli s cílem zápas minimálně vyrovnat i s ohledem k faktu, že po zranění bílinského hráče nám mělo vzdorovat pouze devět Draků. Ovšem situace na ledě vypadala úplně jinak. Devět statečných nás zatlačilo do hluboké defenzívy a jen díky zákrokům Růžičky se skóre dlouho nehýbalo. Až přišel black out v 49. minutě a bylo po zápase. Dva vstřelené góly daly definitivní podobu výsledku. A tak jediným pozitivem tohoto zápasu bylo představení Adámka, který bude opravdovou posilou a hlavně výborný výkon dvou hráčů ročníku 2005, Götzla a Kopelenta.

Sestava HC Slovan Louny: Petržílka, 20‘ Růžička; Lochovský, Hloucha, Hynek, Čonka, Kopelent; Selichar, Doskočil, Kašpar, Velhartický, Adámek; Götzl, Vimr, Fišer

Branky HC Slovan Louny: Adámek (Hynek), Vimr (Götzl), Hynek samostatná akce.