Vítězství proti Dánům

17.10.2019 20:04

Starší žáci zvítězili v přípravném zápase s dánským ISK Hvidovre 5:3 (0:2;0:0;5:1). Více v odkaze článku.

Ve čtvrtek odpoledne na zimní stadion do Loun zavítal po dvou letech dánský tým ISK Hvidovre a poměřil síly s týmem starších žáků HC Slovan Louny.

V první třetině Slovan lépe bruslil, ale góly střílel pouze dánský soupeř. První gól vsítil v čase 05:37 hráč Rohde střelou z poza bránícího hráče Loun. Druhý gól Dánů padl při přesilovce Slovanu 5/3 po samostatném úniku Wetzela v čase 10:20. Příznivější pro Slovan se jevila druhá třetina které skončila 0:0. Po druhé třetině v kabině důrazně promluvil trenér Zinek k týmu. Jeho proslov musel slyšet každý. Začala třetí třetina a i v ní byla cítit silová převaha Dánů. Louny nesložili zbraně a v 49:44 snížil skóre lounský Kladivo po přihrávce Kopelenta. Hvidovre reagovali 51:30 třetím gólem hráče Beckhause. Posledních osm a půl minuty už patřili střelecky pouze Lounům. V čase 55:22 v přesilovce 5/4 po asistenci Buchcara vstřelil gól Sainer. Hned v 56:53 gólově uspěl Podaný po asistenci Kladiva a skóre bylo vyrovnáno na 3:3. Tlak i štěstí Loun pokračovalo i v čase 57:16, kdy Kladivo zvyšoval po asistenci Kopelenta na 4:3. I nadále se hrálo tvrdě a vylučovalo se. Poslední slovo v zápase měla lounská kapitánka Slavíčková, která v 59:51 potvrdila výhru Loun do prázdné branky Dánů. Konečný výsledek se zastavil na stavu 5:3 pro Louny. Zápas stál tým dost sil a rozšířila se i marodka. Držte proto týmu žáků palce a přijďte je podpořit v dalších utkáních.

Sestava HC Slovan Louny: 8 Tarant T.(B) 16 Fridrich R. (B), 5 Holý M., 7 Kladivo J., 9 Stanko D., 10 Buchcar L., 13 Lochovský V., 18 Slavíčková K., 21 David J., 22 Kopelent J.,36 Sainer L., 87 Frolík J., 88 Benešovský P., 93 Kříž Š., 97 Podaný R.